LIVE BLOG Liga Campionilor | Benfica – PAOK se joacă ACUM! Lucescu Jr visează la calificare: grecii au egalat la Lisabona. S-au marcat două goluri într-un singur minut la Borisov

Preliminariile Ligii Campionilor au ajuns la ultima fază. 12 formaţii se bat pentru ultimele şase locuri care asigură prezenţa în grupe. Toate partidele din playoff pot fi vizionate pe posturile Digi Sport, Telekom Sport şi Look TV.

Benfica – PAOK Salonic 1-1 (Pizzi 45+1-pen. / Warda 74)

Benfica: Vlachodimos – A. Almeida, R. Dias, Jardel, Grimaldo – Pizzi (J. Felix 79), Fejsa, G. Fernandess – A. Zivkovic (R. Silva 64), F. Ferreyra, Cervi (Seferovic 79)
Rezerve: Svilar – Conti, A. Semedo, Samaris

PAOK: Paschalakis – L. Matos, Varela, Crespo, Vieirinhas- Mauricio, Canas – Pelkass – L. Jaba (Shakhov 81), Prijovic (Akpom 87), Limnios (Warda 53)
Rezerve: Rey – Biseswar, Khacheridi, Kitsiou

Minutul 74:  GOOOL PAOK! Warda restabileşte egalitatea la Lisabona. Varela a trimis în transversală în urma unei lovituri libere, balonul a ricoşat la 11 metri, iar egipteanul a trimis în dreapta lui Vlachodimos. Portarul gazdelor n-a avut timp să reacţioneze, astfel că tabela indică 1-1. După ce a marcat, Warda s-a dus glonţ la Răzvan Lucescu şi s-a aruncat la picioarele sale.